• Кошик пустий!

Обираємо дитячий одяг правильно. Частина 1: ГІД ПО ТКАНИНАХ (трикотаж)

Обираємо дитячий одяг правильно. Частина 1: ГІД ПО ТКАНИНАХ (трикотаж)

Пелюшка байкова... - так ми можемо охарактеризувати недалеке минуле. Хвала цивілізації і прогресу, що дібрався до нас зараз. Неймовірний асортимент матеріалів для пошиву дитячого одягу просто завалює сучасний ринок легкої промисловості і ми можемо побалувати себе оригінальними поєднаннями тканин, принтів і не тільки. Однак як не розгубитися у такому багатстві матеріалів і підібрати одяг із правильної тканини як по сезону так і по тактильних відчуттях, щоб і не парив, і не кусався; був дихаючим і зігрівав? Спробуємо Вам в цьому допомогти! Ми підібрали ТОП 4 тканин, що підхдять для пошиття одягу для малят від 0 і спробуємо розібрати всі за і проти.

На першому місці в нас, кулір. 

Кулір, або ж кулірка, це - це найтонший трикотаж, виконаний з якісних бавовняних ниток на спеціальному в'язальному верстаті. Щоб зрозуміти, як виглядає кулірка, досить подивитися на будь-яку тонку трикотажну майку. З лицьового боку можна побачити характерну «ялинку» або «косичку», а з виворітного - щільну «цегляну кладку». Одяг з цього матеріалу дуже легкий, приємний до тіла, дозволяє шкірі дихати.

Щоб поліпшити властивості бавовни, в полотно можуть додавати трохи лайкри або еластану (5-10%). Це зовсім не псує річ, але робить її більш еластичною і комфортною. Найбільш широке застосування кулірка отримала в пошитті дитячого одягу: чепчики, сорочечки, сліпи, майки, шорти, бриджі, кофти, сукні та багато іншого. Відмінно підходить для теплої пори року.

До переваг даного виду трикотажу відносять: гіпоалергенність; матріал не мнеться; володіє гігроскопічними якостями; терморегуляція; зносостійкість; повітрепроникність; простота догляду; легкість і комфорт. Однак є і багато недоліків: при механічному пошкодженні матеріалу і несвоєчасному його усуненню можлива поява «стрілки»; в силу особливості плетіння трикотажу необроблені краї полотна мають властивість завертатися, що доставляє незручність при шитті; при необхідності перешивання виробу на матеріалі зберігаються дірочки від попередньої рядки; також виріб «сідає» при неправильному пранні.

На другому місці - інтерлок.

Інтерлок - один із різновидів трикотажного полотна, у перекладі з англійської означає «перехрещення». Це матеріал, що складається з 100% бавовни, але має приємну гладку поверхню з обох сторін. Його щільність становить 240-330 г / м2.

Інтерлок відносять до подвійного трикотажу, так як при виготовленні полотна використовується два ряди голок в'язальної машини. В процесі плетіння гумки непомітно перетинаються всередині полотна, в результаті чого виходить двостороння матерія, яка не має ні лицевої сторони, ні вивороту. Звідси друга назва - двуластик.

Даний вид матеріалу чудово підходить для пошиття натільної білизни, дитячих боді, маєчок, пелюшок-коконів і тд. Інтерлок характеризується такими властивостями як: довговічність, стійкість, гігроскопічність, повітрепроникність та термоізоляція. 

Інтерлок має такі переваги: матеріал досить щільний і стійкий; при механічному пошкодженні полотно не розпускається; добре тягнеться, що дозволяє себе почувати комфортно при фізичній активності; довго тримає свою форму; захищає тіло від перегріву і охолодження; легко переться і прасується; не мнеться; довго зберігає колір; 100% натуральний гіпоалергенний матеріал. Однак він має і недоліки, серед яких: після прання, особливо при недотриманні температурного режиму, інтерлок може дати усадку; вироби з інтерлоку не відрізняються гарною еластичністю - тягнуться більше в ширину, ніж в довжину; за рахунок щільності і термостійкості речі з інтерлоку не підходять для жаркого літа.

Важливою особливістю інтерлоку є те, що він може бути "начосним", це все той самий інтерлок, але з додаванням начосної нитки - своєрідний спосіб утеплення. Ворс не такий густий як у футера, але дуже м'який.

Третє місце отримує копітон, він же капітон, капітоне.

Капітон - такий різновид багатошарового трикотажу, в основі якого лежить бавовняне полотно. Матеріал визнаний практичним і має ряд переваг:

  • Тіло в одязі з капітоне «дихає».
  • Вироби з такого полотна, незважаючи на всю свою «легкість», відмінно зігрівають в холодну пору року.
  • Щільність варіюється в межах від 220 до 300 грам на кв. метр.
  • Такі трикотажні речі приємно лягають до тіла і максимально комфортні в носінні.
  • Здатність тримати форму.
  • Непогана еластичність. Особливо добре тягнуться речі з поліестером в складі.
  • Статична електрика не накопичується і не дратує тіло.
  • Гіпоалергенність
  • Полотно не заламується, не скручується, не стирається, не рветься. Йому не страшні багаторазові прання.

Даний вид матеріалу підходить для пошиття дитячого одягу на холодну пору року, особливо актуальний для комбінезонів, сліпів та теплих пелюшок-коконів. Його відмінною характеристикою є те, що полотно все ніби виткано в ромбики, косички і тд.

На четвертому місці в нас розмістився футер.

Футер один з найприємніших і комфортних матеріалів для тіла. Цей бавовняний трикотаж має гладку текстур з лицьового боку, а також м'який і делікатний виворіт. Завдяки цьому речі, зроблені з футера приємні для тіла і зручні. Він поділяється на кілька видів: 

  • Футер в одну нитку - це найтонший з усіх видів тканини. Такий тип матеріалу виготовляється виключно з натуральної бавовни і, в силу своєї нешкідливості, застосовується для пошиття дитячого одягу.
  • Футер в дві нитки - дещо щільніший і має відчутний ворс на виворітній стороні. Найчастіше цей тип являє собою комбінацією бавовни з лайкрою або поліестером. Включена до складу лайкра сприяє тому, що трикотаж стає більш еластичним і не втрачає форму. Крім того, полотно набуває великої міцності і декоративність. Її також називають двунитка або петельчатий футер.
  • Футер в три нитки - це найбільш щільний тип матеріалу, який має з виворітного боку густий ворс. Тканина дуже тепла і робиться на основі поєднання бавовни з поліестером, шерстю або лайкрою

Основними перевагами футеру є: 

  • Екологічність і натуральність. Такий склад дозволяє шити одяг навіть для дітей;
  • Гігроскопічність. Відмінно вбирає вологу;
  • Гіпоалергенність. Не провокує у людей з чутливою шкірою виникнення алергій;
  • Повітропроникність. Завдяки тому, що тканина виготовляється з природної сировини, він зберігає тепло, забезпечуючи вільний доступ кисню до шкіри;
  • Гігієнічність;
  • Антибактеріальність;
  • Легкість у догляді. Не вимагає дотримання будь-яких спеціальних умов в догляді;
  • Стійкість до деформацій. Тканина добре тримає форму;
  • Міцність, зносостійкість. Одна з головних якостей - довговічність і зносостійкість: на речах не виникають потертості, катишки і затягування.

Однак є і мінуси: під впливом ультрафіолетових променів тканина руйнується; не переносить високих температур.

Він відмінно підходить для пошиття дитячого одягу: теплі сорочечки, повзунки, штани, кофти, боді, що відрізняються м'якістю, комфортом і гіпоалергенністю. Дитячі пелюшки із футера відрізняються м'якістю, делікатністю і теплотою. Особливо цінуються за прекрасну здатність до поглинання вологи. Крім того, не утворюють жорстких складок в процесі сповивання, що важливо для ніжної шкіри новонароджених.

Як Ви вже встигли помітити наш топ будувався по щільності тканин, від найтонших, до найтепліших, саме в такому  порядку і потрібно одягати малюка в бавовняний трикотаж.

Написати комментар

Примітка: HTML не передається!

Коментарі Обираємо дитячий одяг правильно. Частина 1: ГІД ПО ТКАНИНАХ (трикотаж)