• Кошик пустий!

Слінг - розбір польотів, що це таке і з чим його їдять

Слінг - розбір польотів, що це таке і з чим його їдять

А як Ви відноситеся до слінгів та інших видів переносок? Сьогодні це наша тема.

Перед тим як купувати ту чи іншу переноску — дайте собі відповідь на такі питання:

1. який тип переноски Ви хочете і який потрібно? — не всі вони призначені для комфорту дитини або фізіології;

2. чи будете ви так чи інакше носити дитину? - взагалі, прихильники вважають, що чим більше дитина перебуває в контакті з мамою, тим краще — але на руках не проходиш кілька годин із малям.

Загалом, інтернет кишить обговоренням використання слінгів. Моя особиста думка, заснована на інформації, яку я прочитала і на досвіді мам, що обрали слінг, можу із впевненістю заявити, що правильно підібраний і розроблений дитячий слінг відмінно підходить для дитини як альтернатива колясці або довгому перебуванню в гойдалці або люльці. Але діти відрізняються і не кожна захоче відразу порадувати матусь спокоєм у переносці — може знадобитися час, щоб Ваша крихітка відчула всі переваги слінга.

Якщо ж Ви все таки вирішите носити маля в переносці, Ви однозначно помітите, що:

  • діти стають спокійнішими під час носіння - вони або засинають в мами на грудях, слухаючи  серце, або вони спокійно дивитимуться на Вас або навколо
  • дитина отримує тісний контакт з батьком або опікуном, що зазвичай змушує їх відчувати себе більшій безпеці і менш прискіпливими
  • Ви зможете годувати дитину в будь-якому виді переноски, не знімаючи її, і, при цьму, матимете вільні руки
  • це простіше у використанні і зручніше, ніж коляска, особливо якщо у Вас ще маленькі діти, та і тодлери.
  • Вам простіше займатися своїми повсякденними справами з двома руками: щоб вільно піклуватися про інших дітей, виконувати домашні справи, працювати на ноутбуці, ходити до магазину тощо.

Але слінг слінгові “рознь”. Розберемо із Вами найбільш популярні види:

Слінг-шарф — це спеціальний відріз тканини довжиною, як правило, від 2 до 6 метрів, який огортається навколо дитини і мами, а потім зав’язується.

Можливі різні позиції носки в слінг-шарфі, залежно від довжини тканини. Дитину або малюка можна носити спереду, позаду або бедрі. З більш коротких шарфів можна зробити одноплечну переноску, подібну до слінга з кільцями, хоча більшість мам полюбляють носити малюка попереду вертикально, так навантаження рівномірно розподіляється на обидва плеча і гарантується краща і безпечніша підтримка дитини.

Існують два основних види слінг-шарфа - трикотажні і ткані. Трикотажні шарфи, як правило, виготовляються з в'язаних полотен, бавовняного трикотажу. В такому шарфові комфортно навіть самим маленьким крихіткам, також, щоб дістати дитину із слінга, не обов’язково повністю розмотувати шарф. Це набагато спрощує мамі намотку, оскільки слінг часто залишається намотаним, а дитина витягується і повертається назад у міру необхідності.

Ткані шарфи являють собою відрізи тканої тканини різної товщини. Зазвичай обирають натуральні волокна, найпоширенішою є бавовна, але використовують також коноплю, льон, шовк, бамбук та вовну. Для таких слінгів використовуються різноманітні переплетення волокна, найбільш поширеними є жаккардові. Головною властивістю якою має володіти тканий шарф - це його здатність тягнутися лише по діагоналі, забезпечуючи цим відмінне прилягання до тіла і повну безпеку від просідання малюка в намотці і можливості шарфа самовільно розмотатися.

Слінг-шарф це такий вид переноски, що підходить маляті від народження — особливо трикотажні, і до кількох років — ткані шарфи.

Далі в нас май-слінги і ЛавТай.

Май-слінг це тканий прямокутник, що має 4 лямки. Нижні - короткі - зав'язують на талії, верхні — довгі - формують перехрещення за спиною матері, потім перехрещуються на спині малюка, створюючи додаткову підтримку, далі лямки заводять за спину мами і вузол зав’язуються розташовується в районі попереку поряд з вузлом нижніх, або виводяться середу, під попу дитині. Призначений для дітей 4,5 -15 кг (з 2-х місяців). Однак для початку носіння у май-слінгу, в малюка має пройти вроджений тонус в ніжках. Такий вид переноски забезпечує фізіологічне положення кульшових суглобів дитини — М-позицію, зберігає природну форму хребта дитини.

ЛавТай аналог май-слінга, однак більш адаптований для новонароджених і, зачасту, виготовляється із шарфової тканини.

Наступним безпечним видом переноски є ергономічний рюкзак.

Ерго-рюкзак - це, перш за все, спеціальний рюкзак для безпечного носіння дітей, це правильна переноска, яка забезпечує малюкові фізіологічно правильне положення і не шкодить його здоров'ю. У ерго-рюкзаку дитина сидить в позі «жабки», широко розставивши ніжки. Такий стан є фізіологічним і він не тільки зручний для малюка, але і дуже корисний, оскільки є профілактикою дисплазії тазостегнових суглобів. Головна відмінність ерго-рюкзака від слінгу-шарфа або май-слінгу - це використання широкого м'якого пояси на стегнах, який знімає частину навантаження з плечей на стегна.

Однак даний вид переноски можна використовувати лише з того моменту, коли маля сяде самостійно, але не раніше 4 місяців від народження, проте, носити крихітку із комфортом можна носити аж до 3х років або поки мамі не буде тяжко носити маля. Це найбільш зручний і найпростіший у експлуатації вид переноски.

В наступних статтях ми розберемо кожен вид слінга більш детально.

Написати комментар

Примітка: HTML не передається!

Коментарі Слінг - розбір польотів, що це таке і з чим його їдять